vEdukacja Nabór szkoły ponadgimnazjalne

Aktualności

Drodzy Gimnazjaliści, Szanowni Państwo,

29.06.2016

Zbliża się czas ogłoszenia list zakwalifikowanych do szkół. Informujemy, że z wynikami rekrutacji będzie można zapoznać się:

- na listach wywieszonych w szkołach (przypominamy, że jest to jedyna formalnie wiążąca forma publikacji wyników rekrutacji),

- po zalogowaniu się w systemie na konto kandydata,

- za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eLO! (aplikacja sama poinformuje o wynikach niezwłocznie po ich opublikowaniu) – dla użytkowników systemu Android.

Aplikację można pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.vulcan.elo

Drogi Gimnazjalisto!

27.04.2016

Kandydacie do szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Starogardzki.

Informator dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych, który otrzymujesz, jest dla Ciebie.                                           

Informacje szczegółowe o warunkach i kryteriach rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży – prowadzonych przez Powiat Starogardzki - na rok szkolny 2016/2017 w Powiecie Starogardzkim będą dostępne na stronie www.powiatstarogard.pl, na stronach szkół ponadgimnazjalnych oraz w Waszych gimnazjach.

W tym roku rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych będzie się odbywała w formie naboru elektronicznego. W trakcie rekrutacji wszystkie informacje dotyczące Ciebie będą umieszczane na stronie Twojego osobistego konta internetowego.

Czytaj je uważnie!

Informacje    te    pomogą    Ci    prawidłowo    załatwiać    formalności    związane z przyjęciem do szkoły ponadgimnazjalnej.
Zanim zdecydujesz, do których szkół i jakich oddziałów będziesz kandydował, spróbuj:

  • przeanalizować ofertę szkół korzystając z informacji o szkole zamieszczonych w otrzymanym informatorze, ulotkach, materiałach promocyjnych lub na stronie internetowej,
  • odwiedzić szkoły podczas organizowanych 21 marca 2016 r. „targów edukacyjnych”,
  • zapoznać się z obowiązującymi w tych szkołach regulaminami rekrutacji,
  • przeanalizować swoje szanse dostania się do wymarzonej szkoły.

 

W powiecie starogardzkim masz duży wybór oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych, które są świetnie wyposażone i gwarantują wysoki poziom nauczania :

 

12 oddziałów                    w liceach ogólnokształcących                      

18 oddziałów                    w technikach

  8 oddziałów                    w zasadniczych szkołach zawodowych

 

Dokonując wyboru pamiętaj, że masz prawo kandydować łącznie najwyżej do trzech szkół, ale możesz w nich wybrać dowolną liczbę oddziałów w określonej przez Ciebie kolejności.

UWAGA

Aby zwiększyć swoje szanse w  trakcie rekrutacji wybierz większą liczbę oddziałów w danej szkole. Kolejność wytypowanych przez Ciebie oddziałów wskazuje Twoje preferencje – oddział wybrany jako pierwszy, to oddział do którego najbardziej chcesz się dostać, a ostatni to ten, na którym najmniej Ci zależy.

 

Jeśli wybierzesz wyłącznie szkoły (oddziały) o bardzo dużej liczbie kandydatów, możesz nie dostać się do żadnej z nich. Warto rozważyć wybór chociaż jednego oddziału mniej popularnego.

Rok szkolny 2016/2017 będzie dla Ciebie rokiem, w którym rozpoczniesz naukę, która może zaważyć na Twoim życiu. Wybieraj szkoły prowadzone przez Powiat Starogardzki, gdyż gwarantują Ci rozwój i przygotowanie do dalszej nauki.

 

 

Naczelnik Wydziału Edukacji

Starostwa Powiatowego

w Starogardzie Gdańskim

Marek Gabriel